kwiecień, 2022

23kwi10:0017:00Curriculum PTSL - Zastosowanie laserów w chirurgii implantologicznej i ortodontycznej (wykorzystanie mini-implantów)

Szczegóły szkolenia

Praktyczne wykorzystanie laserów w stomatologii – cykl szkoleń Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej.

Zyskaj profesjonalną, udokumentowaną wiedzę z wykorzystania laserów w leczeniu stomatologicznym (stomatologia zachowawcza, endodoncja, chirurgia, periodontologia, ortodoncja). Szkolenia przeznaczone są dla lekarzy ogólnopraktykujących, a także dla specjalistów chcących poznać techniki laserowe. Każdy moduł został zaplanowany tak aby uczestnik poznał zasady leczenia od technik podania znieczulenia do prawidłowego zakończenia danej procedury leczniczej. Szkolenie ma na celu przekazanie praktycznej wiedzy, aby możliwe było natychmiastowe wykorzystanie zdobytych umiejętności we własnych gabinetach.

Nauczanie laseroterapii w oparciu o naukowo potwierdzone dowody jest kluczowe dla efektywnego i bezpiecznego przeprowadzenia leczenia.

Ta myśl przyświecała twórcom zintegrowanego programu szkoleń wykorzystania laserów w stomatologii autorstwa: dr hab. n. med. Kingi Grzech-Leśniak i dr n. med. Jacka Matysa.

Zastosowanie laserów w leczeniu pozwala na bardziej precyzyjne, mniej bolesne i lepiej akceptowalne przez pacjentów leczenia. Jednakże prawidłowe wykonanie zabiegów laserowych powinno być poprzedzone profesjonalnym szkoleniem pod okiem doświadczonych lekarzy.

Celem szkolenia jest przedstawienie nowoczesnych technik leczenia z zastosowaniem laserów w implantologii i chirurgii ortodontycznej. Szkolenie ma za zadanie przedstawić kompletne protokoły lecznicze począwszy od prawidłowej diagnostyki, poprzez planowanie i leczenie z wykorzystaniem laserów o wysokich i niskich mocach (połącznie ablacji i fotobiomodulacji laserowej).

Szczegółowy program:

  • Rejestracja
  • Ogólne zasady działania laserów i interakcje z tkankami i materiałami wykorzystywanymi w implantologii i chirurgii ortodontycznej
  • Wykorzystanie laserów w chirurgii implantologicznej (zalety wykorzystania laserów w chirurgii implantologicznej, leczenie peri-implantitis, indukcja gojenia pozabiegowego w chirurgii implantologicznej).
  • przerwa lunchowa
  • Zastosowanie laserów w ortodoncji – zakładanie mini-implantów, odsłanianie zębów zatrzymanych.
  • Ćwiczenia praktyczne
  • Dyskusja i pytania

Dla członków PTSL w roku 2021 przewidujemy zniżkę 15% na jedno ze szkoleń z zakresu Curriculum PTSL w danym roku. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia danego szkolenia zgodnie z jego tematem. Ukończenie całości 6 szkoleń jest warunkiem otrzymania certyfikatu ukończenia Curriculum PTSL.

Cena: 3.500 zł

Punkty edukacyjne: 7

Wykładowcy:

dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak

dr n. med. Jacek Matys

Czas

(Sobota) 10:00 - 17:00

Lokalizacja

Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne PerioCare

ul. Poznańska 8/1u, Kraków

Organizator

Polskie Towarzystwo Stomatologii Laserowej

Bilety

Cena 2,975.003,500.00

Zamów teraz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

X